A Hurun új listája megint jól felkavarta a globális gazdagtérképet. Képzeld el: ha most milliárdosokat keresel Ázsiában, ne Pekingbe menj, hanem Mumbai-ba!
Az indiai város 92 milliárdossal már első az ázsiai városok között, éppen csak megelőzve Pekinget (91) és Sanghajt (87).
Világszinten persze New York még mindig a milliárdosok paradicsoma – 119-en élnek ott. London sincs messze a 97 milliárdosával. Ezek után talán nem meglepő, hogy a legtöbb pénz továbbra is a nyugati világban összpontosul.
Kína viszont még mindig a legtöbb milliárdost adja – összesen 814-et. Igaz, ez 155-tel kevesebb, mint tavaly. Amerika szorosan a nyomában van 800 milliárdossal, India pedig hatalmasat ugrott: 271 milliárdosuk van már.
És mennyi pénzről beszélünk? Összesen 15 ezermilliárd dollárról! Ez 9%-kal több, mint tavaly. A legtöbben a pénzügyi világban keresték meg ezt a rengeteg pénzt, de a fogyasztási cikkek, az ételek-italok és az ingatlan is nagy szerepet játszanak.
Top 10 leggazdagabb közé bekerült Mark Zuckerberg (158 milliárddal) és Larry Page (123 milliárddal). Ők ketten a „nyugdíjazott” Bertrand Puech és Francoise Bettencourt Meyers helyét vették át. Egyébként a tíz leggazdagabb közül nyolc amerikai. Egy indiai, egy francia, és kész is.
Ha érdekel, hogyan változik a csúcsgazdagok klubjába való bejutás küszöbe: tíz éve még "csak" 36 milliárd dollár kellett hozzá. Ma már 115 milliárd! Na, készen állsz elkezdeni a startupodat?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.